Abertamská chata

Na chatě probíhá v současnosti rekonstrukce která potrvá zhruba do 31.10.2022. Během této doby nepřijímáme žádné objednávky pobytu.

Rekreace a služby v okolí

znacky

Tato lokalita je ideální pro jakékoliv sporty v zimě i létě - zlášť výborné terény pro běžkaře (Krušnohorská magistrála a další menší upravované tratě). Největším lákadlem pro běžkaře je nedaleká Krušnohorská magistrála, která vede po celé délce hřebenů Krušných hor. Na několika místech umožňuje přechod do Německa, kde se na ni napojují tamější běžecké stopy.

Dáváte-li přednost sjezdovému lyžování, můžete využít lyžařské areály v Abertamech - v zimě 2012 prošel rozšířením o dětský jezdící pás, pro méně náročné jsou také areály v Perninku, Nových Hamrech. Skiareál V Potůčkách se stává také oblíbeným, navíc po lyžování můžete navštívit příjemné prostředí Potůčkovského bazénu se saunou a whirpoolkou. Na Neklidu v Božím Daru si přijdou na své sjezdaři i snowboardisté a milovníci adrenalínu - snowtabing a snowkiting. Ten také nově v Abertamech a na Hřebečné. V roce 2012 začala výstavba nového skiareálu Plešivec, který bude disponovat 3 lanovkami a 7 sjezdovkami, hotov bude na sezónu 2013 - 2014. V letních měsících je velmi vyhledávanou lokalitou cyklistů a také turistů.

V okolí na Vás čeká velký výběr značených turistických i cyklistických stezek různé délky. Mezi nejoblíbenější trasy patří naučná stezka Blatenský příkop nebo Božídarské rašeliniště. Ve městečku vzniklo několik naučných stezek,jedna z nich Naučná stezka Lišáka Matěje je šitá na míru dětem. Na kopci Pešivec je pro milovníky adrenalínu tzv Lanová dráha a další adrenalínové sporty.

V létě nabízí mikroregion Abertam i Hřebečné mnoho dalších příležitostí pro aktivní dovolenou - poznávání zajímavé a pohnuté historie pohraničí - naučné a cyklo stezky. V naší chatě vám poskytneme informační materiály pro vaši aktivní dovolenou v LÉTĚ i ZIMĚ.

Cyklotrasy

kolo

Malý okruh Potůčky - středně náročný okruh, MTB Pernink » Blatenský vrch » Potůčky » Na strašidlech » Horní Blatná » Pernink 18 km

 Okruh Mílovská - středně náročný okruh, MTB Pernink » Blatenský vrch » Potůčky » Myslivny » Švýcárna » Plešivec » Abertamy » Pernink 33,1 km

Na Dračí skály (okruh Lužec) - středně náročný okruh, MTB Pernink » Jezero » Dračí skála » Pernink 21,7 km

Přes Cínová rýžoviště (Velký okruh Potůčky) - středně náročný okruh, MTB Pernink » Bludná » Hřebečná » Rýžovna » Potůčky » Pernink 21,7 km

Klínovecko - Popovský okruh - náročný okruh, MTB Boží Dar » Božídarská rašeliniště » Špičák » Eduard » Jáchymov » Klínovec » Boží Dar 44,6 km

Kolem "Semmeringu" na Tisovský vrch - středně náročný okruh, MTB Pernink » Jelení » Nové Hamry » Tisovský vrch » Dračí skála » Oceán » Pernink 44,5 km

Výlety, atrakce, zábava

lide

Tato lokalita je ideální pro zimní sporty - zlášť výborné terény pro běžkaře (Krušnohorská magistrála a další menší upravované tratě). V letních měsících je velmi vyhledávanou lokalitou cyklistů a také turistů. V okolí na Vás čeká velký výběr značených turistických i cyklistických stezek různé délky. Mezi nejoblíbenější trasy patří naučná stezka Blatenský příkop nebo Božídarské rašeliniště.

Lyžování

lyze

V zimě je zdejším největším lákadlem pro běžkaře nedaleká Krušnohorská magistrála, která vede po celé délce hřebenů Krušných hor. Na několika místech umožňuje přechod do Německa, kde se na ni napojují tamější běžecké stopy.

Dáváte - li přednost sjezdovému lyžování, můžete využít lyžařské areály v Abertamech Ski areál Plešivec v Perninku či na Neklidu v Božím Daru, kde si přijdou na své sjezdaři i snowboardisté a milovníci adrenalínu - snowtabing a snowkiting.

V létě nabízí okolí Abertam i Hřebečné mnoho dalších příležitostí pro aktivní dovolenou - houbaření v lesích plných hub, sbírání borůvek a brusinek, poznávání zajímavé a pohnuté historie pohraničí ( v poslední době byla vybudována řada naučných stezek.

Blízká lyžařská střediska:
AbertamyVelflink PerninkPernink - Pod nádražím,  Pernink - Nad nádražímMerklínJáchymov - NápravaNové Hamry,  PotůčkyNovako Neklid - Boží Dar